Holandia- rozliczenie podatku

KONTAKT

Jarosław - Dodane przez WAGABUNDA (firma) -

Holandia- rozliczenie podatku

Pełna treść ogłoszenia Holandia- rozliczenie podatku

Holandia - odszkodowanie za wymówienie umowy o pracę
Dostali Państwo wymówienie umowy o pracę? Firma nie wydłużyła z Państwem okresu trwania umowy? W lipcu 2015 roku została wcielona w życie ustawa, która udogadnia Państwa pracę w Holandii. Jeżeli zostali Państwo zwolnieni z pracy, od 1 lipca 2015 roku mają Państwo szansę wnioskować o odszkodowanie, zmiana ta dotyczy zarówno umowy o prace na czas nieokreślony i jak umowy o prace na czas określony.
O odszkodowanie może starać się osoba, która przepracowała przynajmniej dwa lata w Holandii, pracodawca nie uległ zmianie, a pracownik został zwolniony. W takich okolicznościach pracownik ma prawo starać się o odszkodowanie. Ustawa dotyczy również osób, które pracowały w Holandii przez agencje, jest to jedna z liczniejszych grup Polaków.
Co należy zrobić, aby otrzymać odszkodowanie?
Odszkodowanie przysługuje pracownikom na terenie Holandii, ale aby móc się o nie starać, trzeba się znaleźć w określonej sytuacji. Pierwsza sytuacja to taka, kiedy zwolnienie wynika z błędu pracodawcy, a błąd doprowadził do tego, że umowa musiała ulec zerwaniu. Kolejna sytuacja to taka, kiedy pracodawca nie przedłużył pracownikowi umowy na czas określony. O odszkodowanie można ubiegać się też tylko wtedy, kiedy umowa zostaje wypowiedziana z pracodawcy.
W pierwszych 10 latach przepracowanych na terenie Holandii, pracownik może otrzymać 1/3 wynagrodzenia miesięcznego za każdy kolejny przepracowany rok. Po przepracowaniu 10 lat na terenie Holandii pracownikowi za każdy kolejny rok pracy należy się połowa pensji miesięcznej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że suma wypłaconego odszkodowania niewykluczone, że ostanie zmniejszona o wydatek, który poniósł pracodawca. Takim dodatkowym wydatkiem dla pracodawcy są na przykład szkolenia. Aby jednak pracodawca mógł pomniejszyć kwotę odszkodowania o wydatki, musi to wykazać na dokumentach. Suma odszkodowania maksymalnie może równać się 75.000.
Ustawa uwzględnia także zmiany, które dotyczą pracowników, którzy ukończyli 50 rok życia, a które na terenie Holandii pracują już ponad 10 lat. Z uwagi na ukończone lata pracownikowi będzie dodawana niezmienna kwota, która będzie doliczana bez wyjątku do każdego miesiąca pracy, który pracownik po ukończeniu 50 lat przepracował na terenie Holandii.
Ustawa, która została wprowadzona w Holandii jest pozytywna dla Polaków, którzy tam pracują. Zanim ustawa została wprowadzona, osoba, która pracowała na terenie Holandii była zależna od dobrej woli swojego pracodawcy, a w momencie, kiedy starał się walczyć o swoje przywileje na terenie nieznanego kraju, w większości przypadków taka walka kończyła się klęską. Nowe zasady mogą zagwarantować lepsze możliwości zatrudnienia oraz daje możliwość realizowania zawartej umowy zarówno przez pracodawcę jak i pracownika podczas obowiązywania umowy. Istotne jest, aby pamiętać o obowiązującym prawie, ponieważ niektórzy pracodawcy będą wspominać, że mają Państwo prawo do ubiegania się o odszkodowanie.

Mapa JarosławProfil założony około 3 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - Holandia- rozliczenie podatku ,Za darmo


Polecane, ciekawe strony z Jarosławia. Prowadzisz serwis o Jarosławiu lub zwiazany z Jarosław - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Fotograf Ślubny !Zobacz stronę Jarosławskie Winnice !Zobacz stronę Akademia Zdrowych Pleców !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Jaroslaw City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Jarosławia: Przemyśl ogłoszenia - Łańcut darmowe ogłoszenia - Leżajsk ogłoszenia bezpłatne - Lubaczów ogłoszenia - Rzeszów sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Jaroslaw City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj